Zlatna medalja i pehar za Darka, Brončana medalja i pehar za Doru

Boćarski klub „Dan“ za osobe s invaliditetom Slavonski Brod

Ove subote Boćarski klub „Dan“ za osobe s invaliditetom Slavonski Brod je sudjelovao na KUP – u Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom u Velikoj Gorici.
U organizaciji Hrvatskog saveza boćanja osoba s invaliditetom Sudjelovali su klubovi i igrači iz Osijeka, Đakova, Požege, Zagreba, Velike Gorice, Rijeke, Pule i mi iz Slavonskog Broda, ukupno 47 sportaša i sportašica takmičilo se u četiri kategorije. Mi smo osvojili krasne rezultate i u Slavonski Brod donijeli dva pehara. Darko Francišković je u konkurenciji od 8 sportaša i sportašica u BC1 kategoriji osvojio zlatni pehar i medalju, Dora Bašić je u konkurenciji od 16 sportaša i sportašica u BC2 kategoriji osvojila brončanu medalju i pehar. Danijela Uljatovski je u konkurenciji od 13 sportaša i sportašica u BC4 kategoriji završila na sjajnom petom mjestu. Po broju osvojenih bodova, pehara i medalja na KUP – u Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom u Velikoj Gorici treći po redu je naš Boćarski klub „Dan“ za osobe s invaliditetom Slavonski Brod. Na svim natjecanjima koja se održavaju u Hrvatskoj klub i naši sportaši i sportašice prisustvuju jer nas sufinancira sportski savez invalida grada i županije, a mi osvajamo pehare i medalje. Klub nema stručnog trenera, zahvaljujući osobnim asistenticama i volonterkama nižemo uspjehe. Slijedeće natjecanje je 3. KOLO Prvenstva Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom kojeg smo mi domaćini, održava se u Sportskoj dvorani „Brod“ Slavonski Brod, prisustvovati će 50 sportaša i sportašica i 50 asistenata i asistentica.